Pazar, 22 Eylül 2019
Anasayfa / Haberler / Angry Birds Filmi

Angry Birds Filmi

3D animasyon komedi Angry Birds Film’de nihayet kuşların neden bu kadar öfkeli olduğunu öğreniyoruz. Film bizi nüfusu tamamen –ya da neredeyse tamamen– mutlu ve uçamayan kuşlardan oluşan bir adaya götürüyor. Bu cennet köşede, öfke sorunu olan Red (Jason Sudeikis, We’re the Millers, Horrible Bosses), hızlı Chuck (Frozen’dan beri ilk kez animasyon rolü üstlenen Josh Gad) ve gelgitleri olan Bomba (Danny McBride, This is the End, Eastbound and Down) hep dışarıda kalmıştır. Fakat ada gizemli yeşil domuzcuklar tarafından ziyaret edildiğinde, domuzların neyin peşinde olduğunu çözmek bu dışlanmış kuşlara kalır.

Columbia Pictures ve Rovio Animation “Angry Birds Film”i sunar. Jason Sudeikis, Josh Gad, Danny McBride, Maya Rudolph, Kate McKinnon, Sean Penn, Tony Hale, Keegan-Michael Key ve Bill Hader ile Peter Dinklage’ın sesleriyle karakterlere hayat verdiği filmi Fergal Reilly ve Clay Kaytis yönetti. Filmin yapımcılığını John Cohen ve Catherine Winder, yönetici yapımcılığını ise Mikael Hed ve David Maisel üstlendi. “Angry Birds Film”in senaryosu Jon Vitti’nin, müziği Heitor Pereira’nın imzasını taşıyor. Filmin animasyonlarını Sony Pictures Imageworks gerçekleştirdi.

“Angry Birds Film” Türkye’de sinema salonlarında 13 Mayıs 2016’da 3D olarak, Türkçe dublaj ve altyazılı seçenekleriyle gösterime girecek.

Önceki En İyi Film Oscar’ı Alamayan Başyapıtlar
Sonraki Hollywood yıldızı İstanbul’daki Film Setinde kaza geçirdi
Türk Tarihi ve Kültürü